Produkt dnia
Bieg z przeszkodami - Moskwa, 1973 r.
Bieg z przeszkodami - Moskwa, 1973 r.
3 000,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
"DLACZEGO WARTO"

    Z ogromnym zadowoleniem przyjęłam wiadomość o galerii internetowej "FIDUS - Photo Gallery", prowadzonej przez mojego przyjaciela Leszka Fidusiewicza - znakomitego fotografika, najbardziej utytułowanego fotografa sportowego. Ostatnio odebrał trofeum Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego za promowanie sztuki w sporcie i sportu w sztuce. Współpracujemy od wielu lat, a zaczynaliśmy od prowadzenia w tygodniku „Razem” działu poświęconego sztuce. Leszek zaprzyjaźniony jest z wieloma artystami, dokumentuje ich twórczość. W ogóle jest wszechstronny i ma głowę pełną nowych pomysłów. Tworzy nowe cykle jak „Fidusiewicz i przyjaciele” do którego zaprosił wybitnych artystów (m.in. Edwarda Dwurnika, Tadeusza Dominika, Andrzeja Pągowskiego, Jerzego Kalinę) czy „Obraz znaczy więcej niż słowo” . Z przyjemnością patrzę na prace, które Leszek mi podarował. Jest w nich to „coś” trudne do określenia, a oprócz warsztatu i pomysłu także ciężki do podrobienia znak firmowy. 

     Wszystkim gorąco polecam zainteresowanie się fotografią kolekcjonerską. Na naszym młodym rynku sztuki, obecna jest od niedawna i nadal jest jeszcze dziedziną niszową, a co za tym idzie ceny nie są jeszcze wygórowane. Zainteresowanie jednak stale wzrasta, tworzy się coraz większe grono kolekcjonerów. Istotną rolę w promowaniu odgrywa projekt Fotografia Kolekcjonerska w ramach którego organizowane są przeglądowe wystawy mistrzów i młodych, odnoszących już sukcesy artystów. Na ich zakończenie zawsze jest przeprowadzona aukcja, której obrót na ogół przekracza 300 tys. zł. Z małymi wyjątkami ceny za fotografię nie przekraczają 10 tys. zł. Krajowy rekord aukcyjny nadal należy do dzieła Witkacego: „Klaps przy lampie” - 135 tys. zł, a autoportret „Przerażenie wariata” – 80 tys. zł. Rekord światowy to 4,3 mln dolarów za wielkoformatową fotografię ”Rhein II“ Andreasa Gursky’ego.

 

 

 


Kama Zboralska - dziennikarka, promotorka sztuki współczesnej. Autorka cyklu książek: „Sztuka inwestowania w sztukę. Przewodnik po galeriach” (wyróżniona przez PTWK w konkursie na „Najpiękniejszą książkę roku 2003”). Współautorka „Kompasu Sztuki” i „Kompasu Młodej Sztuki” - rankingów najlepszych polskich artystów współczesnych (głosuje ponad 70 galerii publicznych i prywatnych), publikowanych od 2008 roku na łamach "Rzeczpospolitej" w dziale „Moje pieniądze”. Zastępca przewodniczącego Komisji Kultury Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Kurator wystaw w „Galerii -1” prowadzonej przez PKOI. Współautorka zbiorowej publikacji „Olimpijskie Konkursy Sztuki. Wawrzyny Olimpijskie” wydanej przez PKOl przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie w 2012 roku. Za swoją działalność w dziedzinie sport i sztuka została wyróżniona przez PKOl srebrnym medalem „Za Zasługi dla polskiego Ruchu Olimpijskiego”. Od 2013 roku Przewodnicząca Rady Programowej Warszawskich Targów Sztuki, w czasie których swoje prace prezentuje ponad 50 czołowych galerii sztuki współczesnej i antykwariatów.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl